Младиот Ончев ракометната кариера ја продолжува во Франција

Петар Печков

Велешкиот ракометар  Тоше Ончев (21 год) кариерата ја продолжува во Франција. Тој деновиве потпиша договор за една година со третолигашот, Верноле. Постои можност ако и двете страни се задоволни,  соработката да продолжи и потоа. 

Тој игра на позицијата лев бек е неговите почетоци со ракометот се со РК Борец од Велес . Ончев претходно играше за Вардар 2, за шампионската екипа на скопски Вардар одигра неколку средби во СЕХА лигата,  а минатата сезона настапуваше за Пелистер. Има настапувано за кадетската репрезентација на Македонија.

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com