Млад скопјанец се удави на велешко езеро

Петар Печков

Во саботата попладне, млад скопјанец се удавил на езеро Младост. Очевидците велат дека настанот се случил на плажа во близина на бродот Панини а момчето било во друштво со татко му. 

На 11-ти јули  во 15.30 часот било пријавено дека во Велес, во водите на езерото „Младост“, М.С.(28) од Скопје влегол во водата и по кусо време потонал и се удавил - соопштија од МВР.


Телото на М.С. било извадено од водата,после 40-тина минути,  лекар од Итната медицинска помош констатирал  смрт.
 
Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба  на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати