Момче силувано на автопат

Петар Печков

Велешката полиција информираше за настан кој се случил во ноќта помеѓу петокот и саботата, на автопатот Велес - Градско.

На ден 17.02.2019 год. во 18.00 часот во СВР Велес 21-годишно момче од неготинско село пријави дека на 16.02.2019 год. околу 01.30 часот пред наплатната станица „Градско“ непознат сторител го присилил да имаат полов однос. По наредба на Јавен обвинител момчето е упатено на медицински преглед- стои во писменото соопштение. 

Полицијата најави дека  преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати