Награди за најубаво осветлен двор, излог и тераса за 2018-та (фото)

Петар Печков

На годишната завршна свеченост за 2018-та година, Општина Велес ги награди сопствениците за  најдобра илуминација. Па пријавите од  конкурс, кој  го распиша локалната власт, од страна на комисијата,  беа одбрани најдобрите, кои добија по 15 илјади денари парична награда.  

За најубаво новогодишно украсен излог се доделија две награди. На  Јован Нешов и бутик ,,Зик- зак,, лоциран ана улица Благој Ѓорев бр 61/2 и Трајче Давчев за бутик ,,Бронкс,, на ул. Благој Ѓорев 24.

За најубаво уреден двор наградата ја доби Владимир Николов  куќа и двор на ул. Георги Димитров бр.7.

За најубаво уредена тераса наградата ја добија двајца сопственици. Јасмина Талеска  тераса на ул. Христо Татарачев бр.2/12 и Љубомир Илиевски ул. Киро Ќучук бр.1

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати