Награди за прибирање е-отпад и хартија и пет амбалажа

Петар Печков

На завршната годишна свеченост, која ја организираше Општина Велес, беа доделени признанија и награди за најуспешните училишта во рамките на акцијата „Прогласување на најдобар центар за отпад во училиште и објект во градинка“. 

Годинава непрофитното друштво  „Нулта Отпад“ обезбеди пригодни награди за најуспешните. 

Награда за најуспешно училиште во собирање на електронски отпад ја доби   Општинското средно училиште „Јовче Тесличков“ кое собра пет трактори е-отпад.  

Наградата за собирање на отпадни батерии, хартија и пет амбалажа за 2017 година се додели  на ОЈУДГ „Димче Мирчев’ која покажа најдобри резултати. 

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати