Најдобриот клас во историјата на велешка Гимназија

Петар Печков

На фотографијата  е IV/2 класот на проф. Душан Џаџов  од учебната 1981/2 година  кој го има највисокиот просечен успех од 4,85 во историјата на училиштето.  

Тоа е се уште  недопирлива граница на знаењето и за новите генерации.

Фотографијата  е од годинашново одбележување на  35 години матура на овој клас. Благодарност за тоа  што  ја отстапи до Енвер Мемедовски  

Гимназијата се гордее со своите деца, кои ги изучи и создаде да бидат чесни и лојални граѓани на Македонија – изјава на директорката Стефанка Богоевска ноември 2007-та .

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати