На две тркала до Кавала и назад (фото)

Петар Печков

Велешанецот Коста Тахов- познат како Фотошопов имаше нова авантура на   две тркала. Овој пат заедно со Дејан Митров возеа до Кавала Грција, во должина од 675 км. 

Ако во август 2014-та Коста возеше до Александропулос заедно со Виктор Митевски извезеа наваму наваму 1,2 илјади км. овој пат релацијата беше осетно помала, но долга.  Или полесно за илустрација,  како да извозеле до Атина во еден правец.

Секое возење е ново доживување, искуство, тест на издржливост.  Беше задоволство да се дружиме и возиме до Kавала. Времето беше погодно за нa две тркала – објаснува Коста.

Возењето до Кавала и назад траело седум дена, со тоа што на враќање возеле низ Бугарија, преку Петрич. Оваа траса е повисока и бара повеќе издржливост.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати