На есен бруцоши само на Техничко технолошкиот факултет

Петар Печков

Само 140 студенти, што редовни што вонредни ќе бидат запишани на есен  во Велес. И тоа само на Техничко - технолошкиот Факултетот  при Универзитет Св. Климент Охридски од Битола, со седиште во Велес.  Има  слободни 140  места од кои за  редовни се за 100 бруцоши. 

Прехранбена технологија и биотехнологија и на нутриционизам   ќе запишат  по 70 студенти,  од нив 30 редовни со  200 евра за упис,  20 редовни со кофинансирање од 400  евра и 20 вонредни со плаќање на исто така 400  евра.  

Пријавување на кандидатите е во три рока. Првиот на 30 и 31 август, вториот на 13 и 14 септември и третиот на 24 септември. ТТФ во Велес  постои  од есента  2008-та година, Во Велес настава се одвива за повисоките години и на Факултетот за туризам и угостителство од Охрид и Факултетот за информатички и комуникациски технологии од Битола.   

Минатата  учебна година беа поделни седум индекси на ТТФ во Велес.  Поголем  интерес  за упис имаше на Факултетот за информатички  и комуникациски технологии, диспензирана  настава Велес. Но повеќето од пријавените беа од Скопје. Сите студенти се судруваа со проблем недостаток на компјутери, па наставата ја следеа без можност добиеното знаење да го применуваат  на факултет, туку мораа дома.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати