На скопските клиники почина велешанец позитивен на ковид-19

Петар Печков

Велешанец на 70 годишна возраст почина ноќеска  од ковид-19. Тој бил хоспитализиран во Клинички центар во Скопје, соопшти градоначалникот Аце Коцевски на прес конференција.   

Лицето подолго време било на респираторни апарати. 

Ова е седми  смртен случај на пациент кое имало корона вирус од велешко а трет  случај за трет ден.   

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати