На 30-ти септември одлучуваме ЗА иднината на Македонија, порачуваат од СДСМ

Петар Печков

Главниот економски двигател на ЕУ е единствениот пазар кој е составен од 28 -те земји членки.Тоа им овозможува на повеќето стоки, пари, услуги и луѓе да се движат слободно низ границите. Економската политика на Европската Унија се стреми да го одржува растот преку инвестирање во транспортот, енергијата и истражувањето – истовремено минимизирајќи го влијанието на понатамошниот економски развој врз животната средина.

Интеграцијата на Македонија во НАТО Алијансата ќе значи цврсти државни граници, безбедност и сигурност за нашите деца и за идните генерации.

Интеграцијата во НАТО Алијансата има и позитивно влијание врз развојот на инфраструктурата. Нови патишта, железници, комуникациски и енергетски системи - рече Александар Гулевски 

Граѓаните знаат дека најдоброто за секое семејство во Македонија и за нашата Tатковина е токму заедништвото и сплотеноста, како и одлучноста за членство во НАТО и во Европската Унија.

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже одговорност и одлучност. Овој историски момент ги повикува членовите на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат и да ја поддржат иднината на Македонија во европското семејство.

Ние можеме да имаме политички разлики и да продолжиме со нашите секојдневни политички битки.

Но, за иднината на Македонија, сите треба да го дадат својот придонес. Не смее да има неодговорност, кога е во прашање иднината на Македонија - кажа Марија Левкова Куновска член на Извршен Одбор на ОО СДСМ Велес

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com