Небиоски 30-ти на СП за јуниори во Италија

Петар Печков

Енис Небиоски попладнево возеше во полуфиналето на СП во кајак на диви води -слалом, во дисциплината К-1.   Од  40 натпреварувачи тој го зазеде 30-то место што е резултат за почит, но и најава дека од него може да се очекуваат уште подобри резултати.

Претходно возеше одлично во квалификациите кога од 81 натпреварувач го освои 30-тот место и влезе во полуфиналето.  СП се одржа на патеката Иври во Италија.  Светски првак во подоцнежното возење стана Чехот Барта.     

Следниот предизвик за Енис Небиоски  е Европското првенство во кајак на диви води слалом кое ќе се одржи на патеката Матка крај Скопје од 2-ри до 5-ти август.  На него целата македонска репрезентација која ќе учествува  е составена од кајакари од Велес 

Кај младинците ќе возат:  Енис Небиоски, Кристијан Игнатов, Џенгис Небиоски, Мартин Мазнев  додека  до 23 години ќе настапат:  Виктор Миланов, Александар Златаров и Никола Димов. Во двете категории македонските репрезентативци ќе возат и екипно 3х К-1.   

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати