Непресметлив, непресметлив, непресметлив

Петар Печков

Во велешкиот суд  за половина година ова е трета изречена мерка, задолжително лекување за обвинетиот, по сторено убиство, поради негова непресметливост. 

Благојче Шумановски го застрела Тоше Коцев, откако цела ноќ биле заедно  и  биле  неразделни пријатели.

Илија Јуртиев ја  удри со секира во глава сосетката  Рахилка Темелкова без причина и ја усмрти, а беше обвинет и за две убиства во обида, на синот на Рахилка -  Зоран и снаата Славица. 

Спасе Велјанов го уби со чекан по глава Димче Најдов а се обиде да ги  убие и сопругата на Димче -   Ленче, ќерката Тања, братот Тодор и снаата Весна. И сите без некоја причина и мотив, освен во главата на сторителот. 

Но тука списокот на задолжително лекување не завршува. Имаше повеќе случаи.

Сограѓанка од комплекс УЗУС која ги малтретираше соседите, поранешна директорка  на училиште која ги малтретираше вработените, велешанка која запали трло и дури сама се повреди, се изгоре од огнот .. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати