Нивото на реката Вардар во Велес во опаѓање

Петар Печков

Откако вчера, во неделата беа измерени највисоките 150 цм на ниво на реката Вардара во Велес, таа денес е опадната и нивото е 130 цм. колку што беше во петокот. 

Просекот на нивото на реката во Велес, за месец август е 36 цм. Опадна и нивото ан реката Бабуна измерено во Богомила. Ако вечера, во неделата беше  цели 50 цм. денес е 30 цм. .

Во овој период во Богомила нема просек на нивото на реката Бабуна.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати