Нова игротека Trendy kids во Велес за деца и тинејџери (фото)

Петар Печков

Во Саботата (06.05) се отвори новата игротека Trendy kids во центарот на градот. 

Просториите на игротеката се нови и комплетно опремени со играчки и содржини за забава за деца и тинејџери од најмала возраст до 15 години и за секаков вид на прослави. 

Сакавме да направиме простор за забава за деца од најмала возраст, но и за оние повозрасни дечиња или тинејџери за кои во моментов нема простор каде би се забавувале или би ги прославувале своите родендени и сл.  -  рече Василка Митевска, сопственик на игротеката. 

Игротеката ќе работи од понеделник до петок од 16:00 до 22:00 и во сабота и недела од 11:00 до 22:00. 

Концептот на оваа игротека е сосема поразличен од другите игротеки, кои се опремени само со играчки за деца од најмала возраст. Новата игротека има содржини за забава како конзоли за играње и сл. кои се предвидени за тинејџери и повозрасни дечиња за кои сопственикот вели дека нема простор каде тие би се забавувале или би правеле одредени прослави. Во склоп на игротеката  има и посебен простор за родителите, независен од просторот за играње.  Просторот се пренаменува во зависност од потребите и возрастите на децата. 

Очекувам децата и родителите да го препознаат новиот тренд кој што го нуди ова место и често да го посетуваат. – вели сопственикот. 

За викендите ќе бидат организирани и забави за тинејџерите со различна тематика во период од 20:00 до 23:30 часот. 

телефон за контакт: 075/ 469- 700 Мимоза

 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com