Нова сообраќајка, повреден пешак

Петар Печков

Топлото време го раздвижи сообраќајот, се зголеми фреквенцијата  на учесниците и на автомобили и на пешаци. А безмалку секојдневно во полицискиот билтен има регистрирано и сообраќајна незгода. Така беше и вчера, вторник.

На 06.03.2019 околу 13 часот на улица „Славко Ѓорѓиев - Сватот“ во Велес патнички автомобил „Ауди“ со велешки регистарски ознаки, управуван од А.К.(24), удрил во пешакот Т.К.(78), кој се здобил со повреди и му била укажана помош Општата болница во Велес - пишува во информацијата на Верољуб Додевски портпарол на  СВР Велес.

Полицијата извршила   увид на местото на настанот по што ќе се знаат причините. 

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати