Нови 18 велешани во изолација, поради контакти со лица со ковид-19

Петар Печков

СВР Велес информираше дека изминатото деноноќие во Велес има издадено 18 нови решенија за  изолација со што вкупната бројка е  148.

Нема нови изјави за самоизолација па така останува бројката од  16 лица  од Велес.  

Од страна на полициски службеници извршени биле  контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што, сите ги почитувале мерките.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати