Ново возило за противпожарната единица во Велес

Петар Печков

Пристигна новото противпожарно возило „Volkswagen Amarok“во Територијалната противпожарна единица во Велес. Опремено со 1 сет за гасење пожар, носи резервоар со 500 литри вода, а има и 1 стабилна и 3 рачни радиостаници за комуникација, како и лична заштитна опрема. Новото возило е донација од Јапонската влада.

Грантот е во висина од 60.442 евра. Во изминатиот период бројката на теренски возила е значително зголемена. Претходно во единицата се набави исто вакво возило „Volkswagen Amarok“ и една „Lada Niva“.

Со тоа подготвеноста за брзи и навремени интервенции посебно на тешко достапните предели од градот е на многу повисоко ниво.

loading...

Поврзани »

loading...

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати