Ноќеска тепачка во кафе бар

Петар Печков

Ноќеска се случила тепачка во Велес, во која учествувале шест лица а тројца побарале лекарска помош. МВР со информација за настанот.

На 07.07.2018 година во 01,00 часот во Велес, на ул.„Алексо Демниевски“ во кафе-бар настанала тепачка помеѓу  лицата С. М (30), Д.М (22) и В.С (23) од с.Согле, општина Чашка, од една страна и од друга страна С.Т (43), К.Л (24) и И.А (32) сите од Велес. По физичката пресметка првата група лица се повлекле и го напуштиле кафе-барот, но почнале да фрлаат со камења по останатите тројца. Со телесни повреди се здобиле С.М, Д.М и В.С на кои им е укажана лекарска помош во ЈЗУ “Велес“ Учесниците во настанот се приведени во полициска станица и се работи на расчистување на случајот- соопштија од МВР. 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com