Ноќеска тепачка во кафе бар

Петар Печков

Ноќеска се случила тепачка во Велес, во која учествувале шест лица а тројца побарале лекарска помош. МВР со информација за настанот.

На 07.07.2018 година во 01,00 часот во Велес, на ул.„Алексо Демниевски“ во кафе-бар настанала тепачка помеѓу  лицата С. М (30), Д.М (22) и В.С (23) од с.Согле, општина Чашка, од една страна и од друга страна С.Т (43), К.Л (24) и И.А (32) сите од Велес. По физичката пресметка првата група лица се повлекле и го напуштиле кафе-барот, но почнале да фрлаат со камења по останатите тројца. Со телесни повреди се здобиле С.М, Д.М и В.С на кои им е укажана лекарска помош во ЈЗУ “Велес“ Учесниците во настанот се приведени во полициска станица и се работи на расчистување на случајот- соопштија од МВР. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати