Обид за силување, девојката натепана и фрлена на улица

Петар Печков

Вчера  околу пладне драма се случувала  во Велес кога  прилепчанец се обидел да силува велешанка.  Откако девојката давала отпор тој ја натепал, ја фрилил на улица и побегнал. МВР излезе со повеќе информации. 

Вторникот  во 14.00 часот во СВР Велес,    дваесет и седум годишна девојка  од Велес  пријавила дека лицето Е.Ш. (31) од Прилеп се обидел да ја силува. Тие претходно оствариле комуникација на социјалните мрежи и договориле средба во Велес. Со возилото на Е.Ш. отишле на костурницата во Велес каде што ја присилувал на сексуален однос. Откако, го одбила тој почнал да ја  удира по целото тело при што и нанел телесни повреди. Од ударите девојката  паднала во безсознание, а Е.Ш. ја оставил во близина на Младинскиот парк и заминал во непознат правец. Со возило на Итна медицинска помош С.Ш. била пренесена во Јавната здравствена установа - Општа болница Велес каде е задржана на лекување - информираше портпаролот Димитар Каракулев. Додава дека СВР Велес презема мерки за целосно расчистување на случајот. 

Од ЗЈУ Општа Болница Велес портпаролот Марина Андова информираше за повредите од тепањето,  дека кај нив е донесена пациентка, кај која се констатирани повреди на глава, нанесени од удар по што вечерта околу 22ч. била пуштена на домашно лекување. Сведоците кој ја виделе девојката околку 16 часот близу сендвичарата Круг беа згорзени од глетката.

Се враќавме со сопругата од работа, кога среде пат, близу ЕВН и Круг лежеше девојче. Беше плава и неподвижна. Имаше кола близу до неа. Мислевме дека е сообраќајка, но луѓето што притрчаа од колата ни кажаа да продолжиме а тие и помагаа. Знам дека изгледаше многу лошо девојката, настанот беше вознемирувачки - вели сведок.   

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати