Ограбени две продаваници во Горно Оризари

Петар Печков

Во велешката населба Горно Оризари, две продавници се ограбени пред Новата година. Сторителите, по кои полицијата трага однеле пари и  цигари. И двете кражби биле со насилно обивање на влезната врата. Првата се случила на 30-ти а втората на 28-ми декември во текот на ноќните часови.

Во продавницата сопственост на Е.З ( 26 год) од касата се одземени 50 евра, како и сто штеки цигари и 20 ВИП мобилни картички. Од продавницата сопственост на Н.П. ( 41 год) од касата се одземени 250 евра и  осум илјади денари, како и 20 штеки на цигари – информираа од МВР. Додаваат дека на лице место излегле екипи на СВР Велес и дека полицијата трага по сторителите.  

Мештаните на населбата Горно Оризари која е близу Велес, а брои околу 2,54 илјади жители,  се изненадени од дрскоста на крадците, бидејќи и двете продавници биле среде населба но никој ниту нешто видел, ниту слушнал при кражбите. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати