Од дом на велешанец украдени пиштоли, злато

Петар Печков

Велешатка полиција примила реакција од граѓанин, дека во неговиот дом е извршена тешка кражба, насилно влегување во домот, при што се украдени предмети со значителна материјална вредност.

На 09.05.2019 година извршена е Тешка кражба  во стан сопственост на Б.П.В.(20), при што, се одземени три пиштоли, златен накит и два часовника. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот - информираа до велешката полиција.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати