Од есен во Велес има 50 слободни места за бруцоши, само за на ТТФ

Петар Печков

Објавен е конкурсот за запишување на студенти во прва година на Универзитети во земјава. Во Велес упис ќе има само на Универзитетот Св. Климент Охридски,, на Техничко- технолошкиот факултет со седиште во Велес.   

На оваа единствена високо образован институција во Велес има слободни 50 места, по 25  на прехранбена технологија и  биотехнологија  и 25 на нутриционизам. По 20 места на двете насоки се за  редовните  студенти со партиципација од 200 евра и по пет се за вонредни студенти со партиципација од 400 евра.  

Пријавување на кандидатите во прв уписен рок е на  29-ти и 30-ти август, втор на  13-ти и  16-ти септември а третиот на 24- ти септември. Академската година од лани повторно започнува од 1-ви октомври. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати