Од рекреативните места за празникот собрани 10 метри кубни смет

Петар Печков

Екипите на ЈКП Дервен две дена ги чистеа локациите каде велешани и други гости го минаа празникот Први мај. Се чистеше на езеро Малдост, патеките и летниковците во околината, како и по долна Бабуна.  Од ЈКП Дервен велат дека годинава велешани  покажале висока еколошка свест.

Оставен беше смет кој вработените два дена го чистеа при што беа собрани 10 метри кубни. Ова е далеку помалку отколку претходните години - изјавија од ЈКП Дервен. 

Пластика и хартија беше најголемиот дел од сметот кој беше собран. Останува само  дилемата дали имаше помалку посетители или пак посетителите не оставија многу смет по јавните површини. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати