Од сто возачи секој тринаесети во Велес, бил под дејство на алкохол

Петар Печков

Саботата кон неделата, после полноќ, велешките сообраќајци спровеле акција, контролирале колкумина од возачите возат под дејство на алкохол. Во Велес од сто возачи, секој тринесети бил со повеќе промили од дозволените 

На 16.06.2019 година од полноќ до 5  часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес извршиле контрола на возачи дали управуваат возило под дејство на алкохол. Притоа, од контролираните 117 возач биле регистрирани 25 прекршоци, од кои во Велес од контролираните 61 возач осум прекршоци, во Кавадарци од контролираните 16 возачи пет прекершоци и во Неготино од контролираните 40 возачи 12 прекршоци - пишува во информацијата на СВР Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати