Од утре, среда учениците во училишните клупи

Петар Печков

Од утре почнува второто полугодие од учебната 2018/2019 година за сите ученици од јавните и приватните основни и средни училишта во сите општини во Република Македонија.

Како што соопшти денеска Министерството за образование и наука, одлуката за почеток на второто полугодие е според препораките на Интерсекторската работна група за следење на состојбата со квалитетот на амбиенталниот воздух.

Засега нема информација како ќе се одработат овие два дополнителни денови,принуден школски распуст, понедленикот и вторникот кога не се посеуваше настава. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати