Општинскиот фудбалски Куп за ФК Илинден од Башино село

Петар Печков

Вчера попладне на помошното фудбалско игралиште во Градски парк се одигра финалниот натпревар од Општинскиот фудбалски Куп. Се сретнаа ФК Башкими од Горно Јаболчиште и ФК Илинден од Башино село. Во регуларен дел средбата заврши без голови а на пенали славеше Илинден со 5:4 со што го освои Купот и ги продолжува натпреварите натаму, со велешките екипи од Трета лига Центар.  ФК Илинден постои од 1955-та година и ова му е четврти освен Куп во исто толку финалиња, во 2004-та,2008-ма, 2017-та и 2019-та. Интересно е што во финалето во 2008-та се сретнаа истите противници ФК Илинден и ФК Башкими , и тогаш славеа башиноселци.  

Вчера се одигра и четврт финалната средба од футсал Купот, каде со амбиции да го освои настапува КМФ Велес. Во Штип против Мал Ајакс велешани славеа со 4:7 и се пласираа во полуфиналето, заедно со екипите на КМФ Железарец, КМФ Шкупи 1927  и КМФ Шкупи. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати