Офицерски го бараат, ама не може да се издаде

Петар Печков

Има заинтересирани за Офицерскиот дом  од Велес.  И тоа повторно да биде ресторан. За ова информираше градоначалникот Аце Коцевски. На последната седница дури беше подготвена и точка, која по итна постапка требаше да биде ставена на гласање, но  бргу беше повлечена. 

По укажувањето на советникот, членот на Советот  Драган Димевски дека објектот е добиен на користење а не во сопственост, засега, остана само како желба поранешниот Дом на АРМ  да се изнајми. 

По ова Коцевски најави дека од Владата ќе бараат најитно тој да се добие во сопственост, по што би го изнајмувале на јавен повик,  за угостителски објект. Ако е можно уште летово. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати