Пазарот во Нова населба затворен, главниот ќе работи со скратено работно време и ограничување на бројот на купувачи кои го посетуваат

Петар Печков

Постапувајќи по заклучоците на локалниот кризен штаб на Општина Велес, ЈКП дервен воведе времени мерки за двата градски пазари.Тие се на сила се додека траат мерките за заштита од корона вирусот. Главниот градски пазар ќе има ново скратено работно време од 6 до 14 ч. секој ден. 

Покриениот пазар во Нова населба се затвора времено, се додека траат мерките за заштита од корона вирусот. Градскиот пазар  ќе работи со намалено работно време, но и со ограничено влегување на посетители. Тие ќе можат да влегуваат откако пазарот ќе го напуштат купувачи а за тоа ќе се грижат инкасантите - информираше за ТрМр  Љупчо Лазевски раководител на одделението Пазари при ЈКП Дервен. 

Тие денес вонредно извршија ново дезинфицирање на површината и тезгите од Градскиот пазар 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати