Пензионерите во редица за гратис возење

Петар Печков

Велешките пензионери максимално го користат бесплатниот градски превоз. Ова е случај секој вторник во терминот од 8 до 11ч.

Тогаш има и редици за да се влезе во автобусот и да ги превезе до Нова населба, Железничка, Тунел до каде најчесто пензионерите патуваат.  

Но тие посочуваат дека очекуваат дека бесплатен градски превоз ќе   имаат и повеќе, во други  денови и други термини. 

Потребно е бесплатен градски превоз да има повеќе, не само три часа во текот на неделата. И сами гледате колкумина пензионери  го користат, може да е пушти и во другите  пазарни денови, петок недела- велат велешките пензионери. 

Пензионерите пак од Горно Оризари исто така бараат бесплатен превоз до градот. Со слично барање се и пензионерите од селата во околината на Велес, каде има автобуски превоз.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати