Пингпонгарите на Борец влегоа во Прва лига

Петар Печков

Со победа во бараж натпреварот, екипата на велешки  Борец-Тим се пласираа во Првата лига. Натпреварот кој решаваше за настап во Првата лига помеѓу досегашниот прволигаш Дебар Маало од Скопје и Борец-Тим од Велес се одигра во неделата (24.06.2018) во СЦ Борис Трајковски (Скопје).

Велешани  победија  со резултат 4:2. Од идната натпреварувачка сезона ППК Борец-Тим освен во првата лига ќе има и натпреварувачка екипа во Втора лига под името ППК Борец-Тим 2. Членовите на клубот се: Вили Ангелов, Ангел Симовски, Ване Трајковски, Горан Андовски и Ристе Чејков.

На бараж натпреварот победата ја донесоа: Вили Ангелов, Ангел Симовски и Ване Трајковски. Така после само една година натпревари во Втората пингпонгарска лига, пингпонгарскиот клуб Борец-Тим успеа да се врати во Прва лига

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати