Побарана помош, велешкото обвинителство да ја одземе документацијата од „Брако“

Петар Печков

Стравотниот пожар вечерта на 8-ми септември, кој одзеде 14 човечки животи, придонесе до истрага во која се вклучени дури пет обвинители, тројца од Тетово и двајца од Скопје.

Во сеопфатната истрага, тие побарале помош и од велешкото обвинителство,  за одземање на документација за градба на модуларната болница а во Тетово, која  ја изведе велешки „Брако“.    

„Петтемина обвинители поднесоа барање за пружање помош во кривична постапка до Основно јавно обвинителство во Велес, за од правно лице од Велес, да се одземе целокупната документација по однос на градбата на Модуларната болница во Тетово. - стои во писменото соопштение на ОЈО:

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати