Победа за одбојкарите во дербито со Пробиштип

Петар Печков

Победа во дербито за одбојкарите на ГОК Борец, со што есента ја завршија на второ место. Во саботата во Пробиштип против  истоимената екипа, која беше второпласирана а велешани трети, ја совладаа  со 3:2 ( -18. - 23, 21, 18, -8). Тоа билоинтересен и возбудлив натпревар во кој велешани се вратиле во игра иако губеле со 2:0 израмнуваат на 2:2. Во тај- брекот победуваат со 15:8 со што стигнуваат до два бода и до второто место на табелата. Есенскиот дел го завршија со еден пораз од лидерот Струмица, во второто коло. Првенството продолжува  напролет.  

Овој викенд требаше да се одигра дерби  натпеварот од футсал лигата помеѓу  Кратово и екипата на Велес, но истиот е одложен.

Се одигра последното есенско коло и  во Третата лига кошарка. Екипата на Борец баскет загуби во Скопеј од Партизан Мулти Шпед со 92:87. По девет кола велешани се  четврти со 14 бодови, во група  од три екипи  со  ист однос на победи и порази. Првенството продолжува  напролет во февруари.  

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати