Победа за футсал екипата, пораз за одбојкарите

Петар Печков

Во 17-тото коло од Првата футсал лига, екипaта нa КМФ Велес на домашен терен во салата ,,Гемиџии, со уверливи 14:3, го победи Железарец од Скопје. Тоа беше меч  со една непозната, со колку голови предност ќе заврши натпреварот. Гостите од Скопје до ова коло беа четврти на  табелата,  но очигледно дека имаше разлика во квалитетот на двете екипи. Во следното 18 коло Велес гостува на Мал Ајакс во Штип, кој е 8-ми од 9 екипи. И натаму лидер е Шкупи, но тој   во следото коло е слободен и со победа КМФ Велес ќе се врати на  лидерската позиција.

Започна и пролетниот дел до Првата одбојкарска лига.  Екипата на ГОК Борец коja беше втора на табелата загуби максимално со 3:0 (20, 14, 21) од Лешок во Тетово. По заминувањето на Михаилов и Наков, а по повредата на Ивковиќ, велешани настапиле со младинската екипа што резултираше со пораз. По ова 10-то коло ГОК Борец е четврти а во следното коло доаѓа лидерот Струмица, кој нема пораз и е фаворит на овој натпревар, кој  ќе се игра во сабота во салата на  ОУ Блаже Конески.  

Од следниот викенд продолжува и првенството во Супер ракометната  лига, а Борец дома игра со Еурофарм Работник од Битола.  Започнуваат и фудбалерите  на Борец во Втората лига Исток , в сабота  играат  против  Плачковица од Радовиш на Градски во Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати