Победа за футсал екипата на КМФ Велес

Петар Печков

Во 15-тото коло на Првата футсал лига, екипата на КМФ Велес на домашен терен победи со 7:4, против екипата на  Астибо од Штип.   Натпреварот помеѓу лидеротана првенството, домаќинот  Велес и третопласираниот тим на табелата штипски Астибо,  го покажа  квалитетот на двета состави  и фаворитот лесно стигна до победата. Со тоа го задржа првото место а веќе во следното коло е дербито со второпласираната екипа на Шкупи од Скопје која е лански првак.   

Продолжи пролетниот дел од првенството на  Третата кошаркарска лига. Екипата на Борец Баскет забележа победа и порза. Се радуваше во 10-тото коло  во Гостивар против последнопласираниот Данвер со 74:88. Додека во 11-тото коло дома во салата Гемиџии загуби од лидерот  Спорт тим  од Неготино со  88:93. За илустрација гостите од  11 натпревари имаат само еден пораз. Велешани се 6-ти на табелата со 6 победи и 5 порази. Во следното коло гостуваат на четвртопласираната екипа на Дино Баскет  во Кочани. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати