Победа за ракометарите на ГРК Борец

Петар Печков

По неколку сушни кола, без победа ракометарите на Борец вчеравечер во салата Гемиџии ја совладаа пред последно пласираната  втора екипа  на скопски Металург.  И тоа во натпревар со многу голови, дури 70 - 38:32 (19:17).  

Гостите имале предност од еден гол се до 20 минута кога по 10:11, велешани со серија од 4:0  поведуваат а првите 30 минути ги завршуваат со 19:17. Во второто полувреме домаќините имале предност и од 9 гола 35:26 и 37: 28 за на крај да слават со плус шест з анови три бода.

За одбележување е што Ивица Илиев  постигна   14 года , Ордев   и Николов по 7. По   првите девет кола Борец се најде на  6-тото место со 10 бода а веќе в сабота првенството продолжува со вториот круг и со средбата со скопски Пролет кој е 4-ти со 16 бода а на стартот велешани им  земаа бод во Скопје.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com