Победи за ФК Локомотива од Градско и ФК Превалец, во Третата лига Југ

Петар Печков

ФК Превалец победи во локалното дерби во Башино село. Со 3:0 како гостин славеше над Илинден. ФК Локомотива во Градско победи против Младост од Удово, 2:0.

По ова трето коло, ФК Превалец е втор со 6 бода, исто толку бодови има и ФК Локомотива но е 5-та поради послабата го разлика,   а ФК Илинден БС е 13-ти од 16 екипи, со три бода.

Во следното коло, викендов  ФК Превалец игра со ФК Вардар од Неготино, кој деветти со 4 бода, ФК Илинден БС гостува во Дојран на ФК Дојранско езеро, домаќинот е шести со шест бода а ФК Локомотива  гостува кај лидерот  во прилепско Крушеане на ФК Напредок кој има три победи во три средби.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати