Победи за ФК Превалец и ФК Бабуна во Третата лига Центар

Петар Печков

Екипата на ФК Бабуна продолжува со победи во Третата лига Центар. Овој пат во 11-то коло победи во прилепско  Крушеане со 1:2 против екипата на Напредок која е ниско пласирана 12 од 14 екипи.  ФК Превалец на домашен терен со 3:0 славеше над соседот на табелата  Горно Коњари. Илинден  од Башино село игра слабо па  во Миравци е поразен од десетто пласираната  Младост со високи 6:1.  Денес  Илинден во Башино село  го  одигра и заостанатиот натпревар од 9-тото коло, против Слога 1976  кој заврши без победник, нерешено 1:1. Тоа беше средба на двете последно пласирани екипи  на табелата.  Во следното 12-то претпоследно есенско  коло се игра локалното дерби Бабуна – Превалец   а Илинден во Башино село ја пречекува екипата на Питу Гули од Крушево. 

Во општинска фудбалска лига се одигра заостанатиот натпревар од првото коло, се сретнаа двете последно пласирани екипи на табелата ФК Согле и ФК Форца. Победија гостите со 3:4, а екипата на ФК  Согле по првиот дел од првенството остана без бод. Првенството продолжува  напролет 

                        Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                   7   5  1   1  27: 11    16

2. ФК БАШКИМИ 2008        7   4  1  2   15:  6     13

3. ФК МАРТОЛЦИ 2007       7   4  1  2   20: 15    13

4. ФК Интернационал         7   3  3  1  20: 20    12

5. ФК ГОРСКИ                     7   3  2  2  11:  9       9

6. ФК МЛАДОСТ                  7   2  2  3   7: 10       8

7. ФК ФОРЦА НОВА            7   2  1  4   10: 16      7

8. ФК СОГЛЕ                       7   0  0  7  12 :35       0

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати