Победи за футсал екипата на Велес и фудбалерките на Борец

Петар Печков

Футсал екипата не Велес во третото коло, дома,во салата Гемиџии со уверливи 7:3 ја победи екипата на Кратово. Со лесна победа велешани забележаа втора победа во Првата лига. 

Женската екипа на Борец дома со сигурна игра, по лошо време во саботата на Градски ја победи екипата на Зајас со 2:0 (1:0). Со оваа победа велешанки се искачија на третото место од Првата лига, со три победи и девет бода. Лидери се Драгон и Истатов без пораз, со сите четири победи.  Во следното коло, на крајот од октомври, Борец игра со Њу Јорк, кој е претпоследен и без  освоен бод а со само три постигнати гола. 

Ракометарите на Борец загубија во Битола од екипата на Пелистер со 33:29 ( 18:11). Домаќините беа постојано во  водство со сигурни до седум гола. Ракометарите на Борец не се заканија и заслужено загубија.  Илиев со 9 гола беше најефикасен во редовите  на  Борец . Кај домаќините Орхокинидзе со 9 и Митиќ со 8 гола.   По четири гола ГРК Борец е  шести со 4 бода. Сабота Борец игра со Вардар Јуниор кој има една победа и е осми.

Викендов младиот  кошаркар, велешанецот Оливер Тасков премина во екипата на КК Кожуф. 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com