Повеќе именувања директори на локално ниво

Петар Печков

Изминатиот период повеќе институции во градот и општината добија директори со четиригодишен мандат. 

Директор на ЈП Велес гас е Александар Гулевски дипломиран правник, досега работел како адвокат.

За директор на ЈП Паркинзи е именуван Филип Зафиров дипломиран правник, досега работел како адвокат.

 За  Економското ,,Јовче Тесличков,, за директор е именувана Оливера Коцевска професор по економски предмети и со завршен Економски факултет.

Гимназијата Кочо Рацин директор е Гоце Алексов професор по музика и со завршен Факултет за  мујзичлка уметност.

 За директор на Националната установа ,,Стоби,, од страна на Министерството за култура   поставен е Спасе Перовски  со завршен Факултет за ликовна уметност. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати