Повторно кај Степанци откриeни дрвокрадци

Петар Печков

Во заедничка акција на велешката полиција и шумската полиција, фатено е едно лице како врши недозволена сеча кај селото Степанци на планината Мукос.Овој дел  често е мета на дрвокрадци поради далечината од Велес и шумскиот пат кој го користат за сеча. Вообичаено како превозно средство се користат стари возила ,,лада нива,,.

Петокот вечерта, кон саботата, на ден 22/23.03.2019г. во времето од 19 до  4ч. од страна на припадници на Полициска станица – Велес и припадници на Шумска полиција-Велес во атар на село Степанци фатено е лице кои вршело бесправна сеча и превоз на огревни дрва, и тоа, со возило „Лада Рива“ без регистарски ознаки, управувано од Ф.Ќ.(31) од Прилеп натоварено со огревни дрва. На местото било затекнато и друго возило „Лада Рива“ без регистарски ознаки натоварено со огревни дрва. Возилата со огревните дрва се одземени и однесени во кругот на Шумска полиција – Велес. Ф.Ќ. бил приведен и задржан во Полициската станица Велес, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава - информираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.  

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати