Повторно уништена урбана опрема (фото)

Петар Печков

Изминатиот викенд на две локации од градот, унишена е урбана опрема. Вработените во ЈКП Дервен констатирирале дека се искршени клупите во   Младинскиот парк и паркот пред училиштето Васил Главинов.

Ова не е прв  и единствен пат  каде повторно има уништување на урбаната опрема. Тaка се нанесува материјална штета но и граѓаните се оневозможуваат каде да го минат слободното време, кое овие сончеви денови го имаат. 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com