Полицијата ги контролирала пешаците дали минуваат на пешачки, но не казнувала

Петар Печков

Вчера, вторник во текот на пазарниот ден, на повеќе локации во градот, сообраќајната полиција контролирала, дали пешаците преминуваат преку улица правилно. Контролата траела  во  период од пет час.  

На 5 ноември во периодот од 10 до 15 часот на подрачјето на Велес била спроведена акциска контрола за откривање на пешаци кои прават прекршоци во сообраќајот. Притоа, биле регистрирани 11 прекршоци - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За сторителите  нема казни туку биле упатени на сообраќајна поука. Во претходната ваква контрола, на 28-ти октомври , за шест часа, беа констатирани осум прекршока. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати