Понуда за пречекот на Новата 2017-та година

Петар Печков

Богата понуда,  за дочекот на Новата 2017-та година, за сечиј вкус и сечиј џеб нудат велешките угостители.

Ресторан  Винарија ,, Стоби,,   дочекот е по цена од 2.100 денари со група Коштана.

Хотел Гарденија цената на дочекот е 1.990 денари а гостите ќе ги забавува група Соната со Катерина  Брезева.

Хотел Романтик за пречекот  нуди забава со групата Стакато бенд , по цена од 1.900 денари.

На бродот Панини цената е 1.500 денари и музика од Кајшар бенд.

Во ресторан Глориус цената е 1.600 денари  а гостите ќе ги забавува Фокус  бенд.

Во ресторан Аркадија цената на дочекот е 1.450 денари со музика од Нена Грумбаровски и Акорд бенд.

Во Розе сала гостите ќе ги забавува  група Виртус а цената на дочекот е 1.250 денари.

Во таверна Деспина Новата 2017-та ќе се дочека  со музиката на Динамико  бенд  а цената е 1.400 денари, додека во Националниот ресторан Илинден 903 цената е  1.050 ден.  пречекот ќе биде со  Мики-тра-ла-ла. 

На мотелот на Велешко цената е 1.100  денари а музиката е со група Слатка тајна.

Пречек има и во Мотел ресторан Џумајлија, каде гостите ги забавува Еуро бенд  а цената е 500 денари.

Пречек  има  во Авангард  каде е најзвучното име кое ќе гостува за Нова година во Велес, тоа е Куку Леле со цена од 900 до илјада денари.

Во ноќниот клуб Тарантино пречекот на Новата 2017-та ќе биде со Страна Б бенд а цената е 700 денари.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com