Пораз на ракометите на Борец во Прилеп

Петар Печков

Пораз за ракометарите на ГРК Борец на гостувањето во Прилеп. Од истоимената екипа загубија со 29:24 (15:12).  Ова беше натпревар од  11-тото коло.  

Во првите  15 минути  на  првото полувреме се води рамноправна борба а домаќините по 7:7 прават серија од  6:2 и поведуваат со 13:9, која предност ја задржуваат на полувреме.  

Во 40-та минута велешани се закануваат на 20:19, но повторно ракометарите на Прилеп имаат серија  од 6:1 и водство до 26:20, кое го задржуваат до крајот за победа и три бода.

За екипата на Борец настапија младите ракометари  а за одбележување е што Николов Филип постигна дури 14 гола.  По ова коло екипата на ГРК Борец е   седма со 10 бода.  

Во следното коло, в сабота велешани во салата Гемиџии ја пречекуваат екипата на Пелистер, која е лидер на табелата во Супер лигата. 

фото: архива

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com