Порaз за футсал екипата на Велес во дербито со Шкупи

Петар Печков

Во дербито на колото  во Скопја, во салата  Скендер Идризи, домаќинот Шкупи го победи тимот на КМФ Велес со 3:2.

Чаирчани  првото полувреме го завршиле во нивна корист со водство од 1:0 а во второто имале и предност од 3:0 во 36-та минута. Во финишот, велешани играат  без голман со шест играча во поле и преку Андов во 37 намалуваат на 3:1 а во 39-та со голот на  Ранготов на 3:2. Но немаат време за пресврт и израмнување.

По ова 16-то коло, дојде до промена на лидерската позиција. Минатогодишниот шампион Шкупи е прв со 39 и  два бода предност пред КМФ Велес кој е втор со 37 но со натпревар помалку.

Во следното коло   велешани играат дома со екипата на Железарец која е четврта со 20 бодови.  До крајот на овој дел од првенството играат со Мал Ајакс во Штип, кој е 8-ми од 9 екипи и со победа се враќаат на лидерската позиција.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати