Последниот ден од 2018-та дури 17 крводарители во Велес дарувал крв

Петар Печков

Невообичаена бројка на крводарители се решил последниот ден од 20189-тата 31 декември да даруваат крв.

Во Заводот за трансузиона медицина до 14ч. имало за овој ден од годината невообичаена бројка. 

Со ова од Општинската организација на Црвен Крст Велес велат дека е удрен печат на успешна година во крводарувањето, кога жителите на Општина Велес, Градско и Чашка имаа висок одѕив, повеќе од 4,2 илјади собрани крвни единици.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати