Починало седум месечно бебе од Бузалково

Петар Печков

МВР инфомираше за два настани кои се случија во текот на вчeрашниот ден. 

Петокот  6.-ти април  околу 10.15 часот во ходникот на Хируршко одделение во Општата болница Велес, Д.А. (22) од Велес почнал агресивно да се однесува и да упатува закани кон медицинскиот персoнал, сакајќи да се пресмета со нив. На местото на настанот дошле двајца полициски службеници, но Д.А. продолжил со агресивното однесување и ги нападнал и полициските службеници. Д.А. бил приведен во СВР Велес. Се работи на расчистување на случајот - пишува во информацијата на МВР. 

Истито ден петокот 6.-ти април  во 13 часот во СВР Велес, од Јавната здравствена установа Велес било пријавено дека кај нив било донесено починато седуммесечно бебе од село Бузалково. Од извршениот разговор со родителите било констатирано дека околу 11.30 часот, додека мајката го држела бебето во рацете, забележала дека не давало знаци на живот. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција - соопштија од МВР 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати