Почина велешанка позитивна на ковид-19

Петар Печков

Почина велешанка која била позитивна на ковид-19.

Таа веќе 20-тина дена била на лекување во ГОБ 8-ми септември и имала бројни коморбидитети, информираат Министерството за здравство.

Починатата била на возраст од 54 години.

Таа е шеснаесетта жртва од корона вирусот во велешко.

Денес во Македонија има уше еден починат случај на позитивна на квоид-19, пациент на 80 годишна возраст од Прилеп.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати