Почина д-р Милчо Трајков

Петар Печков

По кратко боледување денеска во 66-тата година од животот  почина доктор Милчо Трајков, Претседателот на Црвен крст на Република Македонија Општинска организација Велес, поранешен Претседател на Црвен крст на РМ.  Тој беше човек со големо срце кој остави длабока трага во животите на многу наши сограѓани и пошироко, кога помогнал како доктор интернист и хуманист.   

Во негово сеќавање утре во 11:30 часот во Големата сала на Општина Велес ќе се одржи комеморативна седница. Погребот ќе биде во 13:00 на гробиштата во црквата Свети Пантелејмон. Негово последно појавување во јавноста беше на 15 март на републичката свеченост кога го доби признанието дека велешките крводарители се најхумани во земјава. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати