По две кола ФК Бабуна и ФК Превалец на врвот од Третата лига Центар

Петар Печков

Се одиграа две кола од Третата лига Центар, во која настапуваат три велешки екипи, ФК Превалец, ФК Бабуна и ФК Тополка. По два натпревари ФК Превалец и ФК Бабуна имаат две победи  и се на врвот, додека ФК Тополка е во поголема група екипи со победа и пораз.

Во второто коли сите три екипи забележаа победа, ФК Превалец  на Братство од Житоше со  4:1, ФК Тополка над ФК Питу  Гули од Крушево со 4;3 и ФК Бабуна на гостувањето во прилепско Кривогаштани кај ФК Младост 1950 со  убедливи 0:5.  За одбележување е што во првото коло се одигра локално дерби во Превалец, каде се сретнаа двете кипи од населбата ФК Превалец и ФК Тополка а славеше постариот лигаш ФК Превалец со  4:1. 

Во третото коло ФК Бабуна го пречекува ФК Големо Коњари, додека превалчани гостуваат. ФК Тополка во прилепско Житоше на Братство 07 а ФК Превалец на ФК Ново Црнилиште близу Прилеп. Противниците имаат забележано по една победа и еден пораз. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати